ІІ Всеукраїнський форум молодих сходознавців

23 та 24 травня 2024 року у рамках Фестивалю науки — 2024 Факультетом східних мов Київського столичного університету імені Бориса Грінченка був проведений «ІІ Всеукраїнський форум молодих сходознавців».
Своєю чергою, організаційний комітет склали члени команди кафедр японської мови і перекладу, китайської мови і перекладу, східної культури і літератури, а також Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету східних мов.
Модератори форуму:
  • Комісаров Костянтин Юрійович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри японської мови і перекладу Факультету східних мов Київського столичного університету імені Бориса Грінченка;
  • Боришполець Юлія Василівна, старший викладач кафедри японської мови і перекладу Факультету східних мов Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
  • Федюк Владислава Юріївна, викладач кафедри китайської мови і перекладу, голова НТ САДМ Факультету східних мов.
  • Цимбал Світлана Віталіївна, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри китайської мови і перекладу Факультету східних мов Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
  • Луцюк Микола Володимирович, кандидат філологічних наук, доцент кафедри східної культури і літератури Факультету східних мов Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
  • Ільницька Марія Борисівна, викладач кафедри китайської мови і перекладу Факультету східних мов Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
  • Попова Марія Дмитрівна, викладач кафедри китайської мови і перекладу Факультету східних мов Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
У межах форуму відбулася серія відкритих лекцій провідних дослідників з України, Китаю та Японії, а також презентації книги, серед яких були:
Окабе Йошіхіко, громадський діяч, фахівець з економічних питань в системі державного управління, українознавець, благодійник, професор університету Кобе Гакуін, президент Асоціації україністів Японії. Іноземний член Національної академії аграрних наук України (НААН), доктор економічних наук, доктор історичних наук: "Невідома історія між японцями та українцями";
Олена Кулінич — авторка книг про Японію, зокрема «Мій Токіо у свята і будні», дружина Надзвичайного та Повноважного Посла України в Японії (2007-2013) та Австралії (2015-2021), економіст, кандидат історичних наук: презентація книги «Синій колір японського літа»;
Ірина Костанда - кандидат філологічних наук, доцент кафедри китайської філології Київського національного лінгвістичного університету; досвідчена китаєзнавиця, перекладачка, авторка книг: «Класичний китайський роман "Історія щасливого подружжя": ідеали конфуціанства та естетика традиційних літературних технік.»;
Патрік Хайн — експерт у сфері зовнішньої політики Азійського регіону. Японознавець. Член Школи глобальних японознавчих досліджень Накано при Університеті Мейджі: «The security environment in Asia: threats and challenges.»;
Кан Ден Сік - Завідувач Навчально-методичного центру кореєзнавства, професор, доктор політичних наук, Почесний президент Всеукраїнської асоціації корейців, автор численних статей, підручників: "Війна в Україні та її вплив на міжкорейські відносини";

На лекціях слухачі з інших ЗВО, а також студенти нашого університету, загальна кількість яких подекуди сягала понад 120 осіб, мали нагоду поставити запитання спікерам, долучитися до обговорень та подискутувати щодо піднятих проблем.

Після завершення лекційного курсу відбулися секційні засідання за напрямами роботи форуму:
  • Секція 1: Сучасна лінгвістика та перекладознавство країн Сходу;
  • Секція 2:Сучасне літературознавство країн сходу;
  • Секція 3:Філософія, культура та релігії країн Сходу;
  • Секція 4:Проблеми соціально-економічного та політичного розвитку сучасного Сходу;
  • Секція 5:Міжнародні відносини та проблеми безпеки в країнах Сходу;
Учасники форуму активно долучалися до обговорення актуальних проблем сходознавства в культурі, лінгвістиці, філософії, економіці та міжнародних відносинах.
У підсумку було зібрано понад 100 тез доповідей, які незабаром будуть надруковані у «Збірнику тез ІІ Всеукраїнського форуму молодих сходознавців».
Дякуємо усім, хто долучився за плідну роботу та незабутній досвід!

SDG 04 min

SDG 17 minSDG 16 minSDG 10 min