Висловлюємо щирі співчуття з приводу втрати Григорія Івановича Халимоненка

Григорій_Халимоненко.jpg
Стало відомо, що на 83 році пішов з життя відомий український сходознавець-тюрколог і картвелолог, перекладач, критик, доктор філологічних наук, професор Григорій Іванович Халимоненко.
Факультет східних мов Київського університету імені Бориса Грінченка висловлює щирі співчуття близьким видатного вченого й схиляє голову перед істинно визначними здобутками, неоціненною працею професора.
Важко оцінити таку втрату не лише як видатної особистості, а і лінгвіста, науковця, людини, яка сприяла відродженню і розвитку кримськотатарської культури й мови. Крім того, Григорій Халимоненко автор численних наукових праць, зокрема монографій «Історія турецької літератури», «Персько-таджицька література», «Історія грузинської літератури». Переклав твори грузинських і турецьких письменників: Т.Чіладзе, А. Сулакаурі, О.Сарагьола Полата, Н. Хікмета, Г.Леонідзе, Р. Гюнтекіна, Шота Руставелі тощо, уклав і переклав антологію оповідань турецьких письменників, перекладав поодинокі зразки фольклору тюркських народів.

📷 Олег Купчик