Інтерв’ю з лекторами ІІІ Всеукраїнського форуму молодих сходознавців

ІНТЕРВ’Ю З ЛЕКТОРАМИ ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ МОЛОДИХ СХОДОЗНАВЦІВ

Напередодні ІІІ Всеукраїнського форуму молодих сходознавців ми поспілкувалися з двома поважними спікерами, чиї лекції обіцяють стати інтелектуальними родзинками події. Їхні виступи — це не лише наукове осмислення східного простору, а й важливі роздуми щодо ролі Сходу у глобальних трансформаціях, зокрема — у контексті післявоєнної відбудови України та формування міждержавних зв’язків.

 Володимир Головко: Китайський фактор у фокусі відновлення

Тема лекції: «Роль китайського фактора в післявоєнному відновленні України»

Пан Володимир у своєму інтерв’ю окреслює Китай як важливого потенційного партнера для України у відбудові: від модернізації інфраструктури та індустріального потенціалу до розвитку зеленої енергетики. Особливу увагу він приділяє ініціативі «Один пояс — один шлях», розглядаючи її не лише як економічну можливість, а й як приклад партнерства заради сталого розвитку.

Йдеться також про впровадження інноваційних підходів у відбудову — від логістики до цифрових технологій, що повністю відповідає ЦСР «Індустріалізація, інновації та інфраструктура». А енергетична співпраця з КНР відкриває шлях до реалізації ЦСР «Доступна та чиста енергія».

Запис інтерв’ю: Переглянути відео
 

 Микола Кулініч: Дипломатія як міст культур

Тема лекції: «Початковий етап становлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Нотатки посла»
Спікер: Микола Андрійович Кулінич — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії (2006–2013), в Австралії (2015–2021), ексректор Дипломатичної академії України.

Пан Микола поділився спогадами про непростий, але надзвичайно важливий шлях встановлення дипломатичних зв’язків між Україною та Японією. Його розповідь — це жива дипломатія, у якій формуються сильні інститути, довіра й стратегічне партнерство. Саме так втілюється ЦСР «Мир, справедливість та сильні інститути».

У діалозі з послом звучать і моменти особистих вражень: як культурне відкриття сприяє зменшенню нерівності між народами через взаємоповагу та діалог — головні складові міжнародної комунікації. Також йдеться про освіту як ключовий дипломатичний інструмент — що напряму резонує з ЦСР «Якісна освіта».

📽️ Запис інтерв’ю: Переглянути відео

 

Слідкуйте за оновленнями, реєструйтесь і відкривайте нові сенси Сходу разом з нашими експертами!

  • Головна
  • Інформація
  • Про Факультет
  • Ресурси
  • Структура