МАЙСТЕР-КЛАС З ОРИГАМІ НА ФАКУЛЬТЕТІ: МИСТЕЦТВО СКЛАДАТИ ПАПІР ЯК ЧАСТИНА ЯПОНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
У рамках Днів науки на Факультеті східних мов відбувся цикл заходів "Культурні та цивілізаційні чинники сучасного розвитку країн Східної Азії", зокрема 8 листопада відбувся незабутній майстер-клас з оригамі, організований студентом II курсу Євгенієм Дзюбою спільно з членами НТ САДМВ ФСМ. Захід розпочався з лекції про культурно-історичне значення оригамі, яку відвідали не лише студенти, а й представники деканату. Євгеній розповів, що оригамі з’явилося як мистецтво ще в період Хейан (794–1185), коли паперові фігурки використовувалися для прикрашання святкових заходів і передавалися як символічні подарунки. "Оригамі — це спосіб вираження себе без слів, який дозволяє зануритися у процес і навчитися терпіння", — зазначив Євгеній.
Під час практичної частини учасники створювали власні витвори — від паперових журавлів, що символізують надію та довголіття, до більш складних конструкцій за бжанням гостей. Переможці майстер-класу отримали призи, а для всіх учасників це стало чудовою нагодою ближче познайомитися з японською культурою, обмінятися ідеями та налагодити нові зв’язки.
Захід підтримав кілька Цілей сталого розвитку (ЦСР), включно з ЦСР 4: Якісна освіта через ознайомлення з культурною спадщиною Японії; ЦСР 11: Стійкі міста та громади, адже захід сприяв формуванню культурно збагаченої університетської спільноти; та ЦСР 12: Відповідальне споживання і виробництво, нагадуючи про екологічність мистецтва оригамі, яке потребує мінімум ресурсів і не створює відходів.
Завдяки такій ініціативі, студенти не лише глибше розуміють японську культуру, а й об’єднуються навколо спільних інтересів, збагачуючи університетське середовище та відкриваючи нові горизонти для творчого та культурного розвитку.