ІV Всеукраїнський науково-методичний семінар викладачів китайської мови

7 51

13 листопада 2021 року вже вчетверте на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася головна подія року українського китаєзнавства – ІV Всеукраїнський науково-методичний семінар викладачів китайської мови, участь в якому взяли провідні викладачі китайської мови закладів вищої освіти України. Цього року організаторами заходу виступили відділ освіти та культури Посольства Китайської Народної Республіки в Україні, Київський університет імені Бориса Грінченка, Українська асоціація викладачів китайської мови, Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В онлайн-семінарі взяли участь фахівці-китаїсти з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Запорізького національного університету, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Південноукраїнського національного університету імені К. Д. Ушинського, Львівського національного політехнічного університету, вчителі закладів середньої освіти України.

Модерували захід радник з питань освіти і культури Посольства Китайської Народної Республіки в Україні п. Ван Дацзюн та завідувач кафедри східних мов і перекладу Київського університеті імені Бориса Грінченка, Голова правління Української асоціації викладачів китайської мови Іван Семеніст.

Учасники семінару обговорили шляхи підвищення ефективності навчання китайської мови в закладах вищої освіти України, підвели підсумки проведення заходів з популяризації китайської мови в рамках Української асоціації викладачів китайської мови. Директором Інституту Конфуція паном Сунь Кевеном були представлені нові програми стажування для викладачів китайської мови у Китайській Народній Республіці.

У рамках заходу викладачі китайської мови з різних університетів також поділилися своїм досвідом викладання китайської мови; обговорили ефективність використання різних платформ під час навчального процесу; підходи до формування літературознавчої та країнознавчої компетенції у студентів-китаєзнавців, засвоєння студентами класичної китайської літератури.

На завершення семінару відбулося нагородження учасників, які успішно пройшли навчання за програмою стажування «Сучасні технології навчання китайської мови та літератури в закладах вищої освіти України», ініційованої Відділом освіти у культури Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.